1. Торгова марка, логотип для ювелірних прикрас, магазинів.

«Назва, бренд, ім’я, товарний знак» для маркування ювелірних виробів, біжутерії є «торговою маркою».

Написання позначення може бути виконано будь-якою мовою. Слова можуть бути об’єднані разом з малюнком, дизайном, графікою, що утворюють «логотип», який наносять на ювелірні вироби, їх упаковку.

Окрім безпосереднього маркування знаком прикрас, товарів, торговельну марку, назву використовують для назви ювелірного магазину, місця продажу, інтернет-магазину.

Назва магазину та бренду для виробів можуть абсолютно різними – тобто ці позначення не повинні обов’язково збігатися. Для прикладу: в асортименті магазину з назвою «Ювелірна Крамниця Василя» (ЮКВ) можуть бути представлені: фірмові вироби цього підприємства власного виробництва (або виконані за замовленням), які мають маркування «юкв», і також в цьому ж магазині можуть бути запропоновані для продажу прикраси інших виробників , з іншими назвами, брендами.

2. Як отримати патент на назву, логотип для ювелірних виробів.

Фізична або юридична особа має право зареєструвати свою торговельну марку, назву для ювелірних товарів в Україні, в інших країнах. У кожній державі існує патентне відомство, яке приймає і розглядає заявки стосовно брендів, здійснює експертизу та видає свідоцтва, сертифікати, патенти на торгові марки, логотипи. В Україні державне патентне відомство – це «Укрпатент».

У разі, якщо раніше, хтось інший вже отримав охоронний документ на назву, лого для якихось конкретних товарів (наприклад – для біжутерії, прикрас), то на таку ж саму або на дуже схожу торгову марку «Укрпатент» не повинен видавати інше, нове свідоцтво. У подібних ситуаціях, після експертизи сумнівного позначення її заявнику від державної експертизи може бути надіслано відмову в реєстрації товарного знаку. І, відповідно, якщо Укрпатент відмовив у реєстрації, і не видав патент на торговельну марку, то усі попередні державні та інші платежі заявнику не повертаються. Крім того, втрачається й час усіх етапів експертизи – це не менше 12-14 місяців. З того, щоб уникнути подібних ситуацій, ми радимо перед початком процедури реєстрації обов’язково зробити пошук Вашої торгової марки в  офіційних базах даних Укрпатенту. Такий пошук коштує близько 1300 гривень і триває приблизно 10 днів. За результатами перевірки можна з великою ймовірністю оцінити шанси успішної реєстрації Вашого бренду для ювелірних прикрас чи для назви магазину.

Крім раніше зареєстрованих брендів, «Укрпатент» має право відхилити торгівельну марку й з інших підстав наприклад – логотип не повинен містити у своєму складі релігійних термінів і понять, державних символів і нагород, безпосередньо назв держав, відомих у світі особистостей, персонажів, та інших елементів, які вказані в законодавстві України, та в міжнародних актах.

З метою збільшення шансів успішної реєстрації назви ювелірних виробів, магазину, радимо Вам звертатися до нашої Патентної фірми «Єдність» (brand@unite.ua, +380674470026), яка існує і працює у галузі інтелектуальної власності з 1993 року, має величезний досвід, та понад 4000 успішних реєстрацій патентів, торговельних марок України, інших країн.

Якщо Вашу торгову марку успішно зареєструють, то свідоцтво (патент) буде діяти 10 років. Щороку «продовжувати» і платити за сертифікат на товарний знак не потрібно. Через 10 років Ви маєте право продовжити дію свідоцтва, патенту ще на наступний період – десять років. За цю процедуру необхідно сплачувати щонайменше державний збір.

3. Термін та ціна реєстрації бренду.

Мінімальна вартість патенту на торговельну марку у вигляді слова (або слів) в Україні для ювелірних виробів, магазину – 8300 гривень (сума містить усі платежі).

Логотип України – 9800 гривень.

Міжнародна реєстрація по мадридської системі (наприклад, кілька країн – Польща, Білорусія, Росія, Молдова, Румунія, Угорщина) – близько 1900 доларів. Відповідно, середньостатистична вартість складатиме приблизно 320 $ за одну країну.

4. Контакти, консультації.

Рибалко Ігор Володимирович (керівник відділу комерційних позначень)

brand@unite.ua

+38 067 44 700 26