Мінімальна ціна переоформлення торгової марки – 3400 грн.

patentpravo777@gmail.com

+380675383998

 

 1. Продаж, передача прав торгової марки – процедура переоформлення.

В сучасних умовах ринку на практиці дуже часто виникає ситуація необхідності зміни володільця бренду, торгової марки, логотипу. Це може відбуватися під час реорганізації підприємства, зміни або продажу бізнесу, припинення діяльності юридичної особи, продажу підприємства чи навіть доменного імені, з інших підстав. Особам, які бажають продати чи купити бренд, назву варто знати, що лише підписаний договір про продаж лого або фірмової назви ще не засвідчує остаточно факт переоформлення тм. Такий документ необхідно обов’язково зареєструвати в державній установі. І лише після такої процедури, з моменту внесення відомостей в державний реєстр знаків України вважається, що у певної тм змінився володілець.

 

Будь-який власник зареєстрованої в Україні логотипу, товарної назви може передати безкоштовно чи продати за гроші торгову марку повністю або частково  (пункт 7 статті 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг»).

Передача прав повністю – мається на увазі перереєстрація бренду стосовно усіх товарів/послуг, для яких раніше була зареєстрована тм. В результаті – з’являється новий володілець комерційного позначення, а попередній – втрачає усі права.            

Часткова передача торгової марки – мається на увазі, що переоформлення товарного знаку, логотипу на іншу особу стосовно частини товарів/послуг, для яких раніше була зареєстрована тм. Тобто володілець логотипу може «віддати» права, наприклад, лише для декількох продуктів, і одночасно цей бренд він залишає й собі, але для інших продуктів чи сервісу. В результаті – водночас з’являється новий правонаступник логотипу чи товарної назви, та попередній – залишає собі частину прав. Тобто одне й те саме позначення, вже належить двом особам – наприклад, одна особа володіє правами на торгівельну назву стосовно продуктів харчування, а інша особа володіє цією ж самою тм стосовно, наприклад – одягу та взуття.                    

Безкоштовна перереєстрація логотипу – процедура переоформлення торгової марки може бути здійснена безоплатно – тобто господар логотипу передає правонаступнику товарний знак без одержання оплати.      

Продаж торгової марки – власник може продати торгову марку правонаступнику за гроші. При цьому, сторони визначають вартість такої продажі самостійно. При переоформленні торгового знаку між підприємствами є сенс звернути увагу – чи існує балансова вартість бренду – щоб уникнути неправильної купівлі/продажу.

Факт передачі (продажу, переоформлення) комерційного позначення (лого, тм)  підлягає обов’язковій державній реєстрації в Департаменті інтелектуальної власності Міністерства Економічного розвитку і Торгівлі України.

Така реєстрація відбувається на підставі:

 • договору зміни володільця знаку;
 • відповідного клопотання (заяви);
 • сплати державного збору за такі зміни.     

Термін зміни власника торгової марки складає 3-5 місяців від дати направлення документів у Департаменті інтелектуальної власності.

 

 1. Оформлення та реєстрація договору про передачу тм.

 Договір «передача, продаж прав на торгову марку» має певні особливості його складання. Патентна фірма «Єдінсть» радить звертатись до спеціалістів у галузі інтелектуальної власності для оформлення та реєстрації усіх необхідних документів.

Як що Ви бажаєте передати чи одержати торгову марку, то від Вас необхідні наступні відомості:

 1. Номер Свідоцтва на знак для товарів і послуг;
 2. Реквізити власника торговельної назви.
 3. Реквізити правонаступника логотипу.
 4. Інформація: стосовно усіх (чи стосовно частини) товарів/послуг передається тм – ретельно зазначити для яких класів міжнародної класифікації здійснюється передача та перереєстрація.
 5. Інформація: за оплату або безкоштовно володілець передає право на знак правонаступнику.
 6. Бажану дату укладання Договору про передачу, продаж прав на торгову марку.
 7. Контактні дані – тел., email, ПІБ.

 

Електронна скринька для направлення зазначеної інформації: patentpravo777@gmail.com

 

За підсумками процедури в Державному реєстрі Укрпатенту будуть внесені зміни щодо нового власника торгівельної марки, і клієнт одержує:

 1. Рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо реєстрації договору переоформлення торгової марки.
 2. Зареєстровані Укрпатентом Договори.
 3. Виписку з державного реєстру Укрпатенту стосовно нового власника торговельної марки.

 

Під час переоформлення, перереєстрації логотипу, тм Укрпатент не надає нове Свідоцтво на знак. Тобто оригінал охоронного документу залишається таким, яким він був виданий раніше, але правонаступнику бренду варто забрати оригінал Свідоцтва собі (для подальшого надання його за необхідністю разом із випискою з державного реєстру).

Після зміни володільця знаку актуальним документом є саме «Виписка з державного реєстру Укрпатенту про нового власника торговельної марки», яку можна замовляти і одержувати в Укрпатенті безліч разів.

 

 1. Ціна та строки послуги.
Резиденти України, грн.Нерезиденти,

$

1.Вартість оформлення документів та діловодства2800300
2.Державний збір60025
3.Сума всього3400325

 

Одночасно може бути здійсненна перереєстрація декількох позначень (одним чи декількома договорами), за умови, що сторони такої угоди (володілець та правонаступник) одні й ті самі.  Відповідно, ціна оформлення таких документів збільшується в залежності від кількості брендів. В такому випадку на послуги Патентної фірми «Єдінсть» може бути надана знижка за домовленістю з клієнтом.

 

Строк процедури переоформлення торгової марки 3-5 місяців.

 

 1. Контакти і консультації.

Сухарева Наталья Василівна – спеціаліст відділу передачі прав та ліцензій на логотипи, патенти

patentpravo777@gmail.com

+380675383998

Сухарев Станіслав Миколайович – патентний повірений, директор

patent@unite.ua

+380672097889