Оформлення та реєстрація торгової марки, логотипу в Євросоюзі

Будь-яка фізична або юридична особа України, а також група осіб мають право зареєструвати, запатентувати  і надалі використовувати на території всього Європейського союзу торгову марку, логотип, бренд, товарний знак.

Зареєстрована торгівельна марка Євросоюзу надає її власнику виключні права:

1. Використовувати торгову марку на території всіх країн Євросоюзу;

2. Забороняти використовувати зареєстрований знак або схожий знак до ступеня змішування іншим особам на території всіх або обраних країн Євросоюзу;

3. Дозволяти використовувати зареєстрований знак, логотип  іншим особам за ліцензіями, ліцензійними договорами на території всіх або вибраних країн Євросоюзу.

На сьогоднішній день існує два варіанти процедури реєстрації логотипу, товарного знака в Європейському союзі.

Перший варіант реєстрації торгівельної марки Євросоюзу – через Office Harmonization Internal Market – OHIM

У такому варіанті реєстрацію Торгової марки, логотипу Європейського союзу оформляють у Європейському Офісі по Гармонізації Внутрішнього Ринку (Office Harmonization Internal Market – OHIM).

Для цього необхідно звернутися до патентного повіреного будь-якої країни Євросоюзу, який має статус зареєстрованого патентного повіреного Європейського Союзу. Патентний повірений Європейського Союзу оформить всі необхідні документи і направить їх на реєстрацію до Європейського Офісу по гармонізації внутрішнього ринку. Процедура реєстрації торгової марки Євросоюзу може скласти від 7 до 9 місяців, у випадку якщо не буде ні яких заперечень чи опозицій проти реєстрації даного товарного знака з боку третіх осіб. Якщо будуть такі заперечення чи опозиції проти реєстрації логотипу, то їх так само можливо оскаржувати, і в такому випадку процедура реєстрації може розтягнуться в часі дуже надовго і, відповідно, можуть значно збільшаться фінансові витрати.

Але якщо хоча б в одній з країн Європейського союзу буде прийнято рішення про неможливість зареєструвати, запатентувати Вашу торгову марку, це означає, що вона (торгова марка) не буде зареєстрований взагалі на всій території Євросоюзу – в жодній країні. У такому випадку всі здійснені платежі, відповідно, не повертаються – ні офіційні, ні послуги патентного повіреного або патентної фірми.

Для того, щоб уникнути подібної ситуації, Ваша торгова марка повинна бути абсолютно оригінальною, і, звичайно ж, перед початком реєстрації рекомендується провести ретельний попередній пошук торгової марки по країнах Європи.

Ціна реєстрації торгової марки Євросоюзу через Office Harmonization Internal Market – OHIM

Суми державного мита за подачу заявки на реєстрацію торгової марки Євросоюзу850 євро за 1 клас
50 євро за другий клас
150 євро за третій клас
150 євро за четвертий і кожен наступний клас
Сума услуг патентного повіреного Євросоюзу за оформлення и Подання заявки на реєстрацію торгівельної марки Євросоюзувід 400 до 700 євро
Сума послуг патентного повіреного Євросоюзу за пошук торгової марки в країнах Євросоюзувід 300 євро
Сума послуг Патентної фірми «Єдність»300 євро
Мінімальна сума витрат за реєстрацію торговельної марки в Євросоюзі для одного класу1 850 євро

Для реєстрації торгової марки, логотипу в Євросоюзі наявність зареєстрованого знака для товарів і послуг в Україні не обов’язково.

Патентна фірма «Єдність» має встановлені контакти з європейськими патентними повіреними на території Німеччини, які є високопрофесійними і надійними партнерами.       

Другий варіант реєстрації торгової марки, логотипу на території всього Євросоюзу за Мадридською системою міжнародної реєстрації

Для реєстрації торгової марки в Євросоюзі за Мадридською системою обов’язково та необхідно мати зареєстровану, запатентовану торгову марку в Україні (тотожну), або подану до Укрпатенту на реєстрацію заявку.

Міжнародна заявка буде оформлена на базі української реєстрації знака або на базі заявки на реєстрація.

Міжнародна заявка оформляється англійською або французькою мовою і надсилається до Укрпатенту. У міжнародній заявці буде вказано регіон реєстрації торгової марки – Європейський союз.

Експерти Укрпатенту Вашу заявку переправляють до Швейцарії, Женева в WIPO (Всесвітня організація інтелектуальної власності), після проведення формальної експертизи, з Женеви заявка направляється в Office Harmonization Internal Market – OHIM і розглядається в звичайному порядку, як всі інші заявки, які спрямовані безпосередньо в OHIM.

Переваги даної процедури наступні:

– немає необхідності звертатися до європейського патентного повіреного та сплачувати його послуги;

– сплата всіх платежів здійснюється з території України безпосередньо у WIPO один раз і в Укерпатент один раз;

– все листування за заявкою (з WIPO, з OHIM) здійснюється через Укрпатент безпосередньо в Україні (Вам або Вашому патентному повіреному);

– у міжнародній заявці, крім території Євросоюзу, Ви можете вказати для реєстрації торгової марки інші додаткові країни (наприклад – США, Китай, Білорусію, Австралію та інші країни, які не входять до Євросоюзу, але входять до Мадридську систему).

Термін розгляду мадридської заявки декілька більший, ніж безпосередньо через OHIM, і складає приблизно 12-18 місяців, це пов’язано з додатковою перевіркою заявки в Укрпатенті та в WIPO.

Ціна реєстрації торгової марки Євросоюзу за Мадридською системою

Сума державного збору України600 грн.
Суми міжнародного мита за подачу заявки на реєстрацію торгової марки Євросоюзу1565 швейцарських франків за 3 класу
157 швейцарських франка за четвертий і кожен наступний клас
Сума послуг Патентної фірми «Єдність»8000 грн.  
Сума послуг Патентної фірми «Єдність» за пошук торгової марки в країнах Євросоюзувід 2000 грн.  
Мінімальна сума витрат за реєстрацію торговельної марки в Євросоюзі для трьох класівблизько 1 950 євро

Ціна за реєстрацію, патентування торгової марки в Євросоюзі за Мадридською системою є декілька більшою, ніж безпосередньо через OHIM, але необхідно враховувати наступні фактори:

– послуги європейських патентних повірених дуже рідко складають певну обумовлену суму, і дуже часто з’являються додаткові рахунки (наприклад – за переклад і пересилання листів, за консультації тощо);

– крім того, за мадридською системою можливе подання заявки за вказану суму до 3-х класів товарів/послуг;

– як правило, пошук, який виконує європейський патентний повірений за 300 євро стосується загальноєвропейської бази, і дуже часто виникають додаткові витрати на пошук в якихось конкретних країнах, де потрібно шукати знак, наприклад французькою або іспанською мовами.

Для оформлення процедури реєстрації торгової марки в Євросоюзі за Мадридською системою від майбутнього власника знака, логотипа необхідно надати наступну інформації та дані:

1. Повні реквізити особи українською мовою (і транслітерація латинською абеткою) – майбутнього власника торгівельної марки (юридичної або фізичної особи чи групи осіб). Для фізичних осіб – копія паспорта та / або закордонного паспорта.

2. Якісне зображення торгової марки, знаку, бренду, логотипу в електронному форматі.

3. Перелік товарів та/або послуг для реєстрації торгової марки в Євросоюзі.

4. Номер свідоцтва України на знак для товарів і послуг або номер заявки, яка подана в Укрпатент щодо торговельної марки, яку необхідно зареєструвати на території всього Європейського союзу.

Торгова марка Євросоюзу діє 10 років з можливістю подальшого продовження.

Контакти та консультації:

Сухарєв Станіслав, патентний повірений України

patent@unite.com.ua

+ 38044259 83 05

+ 38067209 78 89

Рибалко Ігор, керівник відділу торговельних марок

brand@unite.com.ua

+ 38044259 93 07

+ 38 067 44 700 26

Процедура реєстрації торгової марки в Україні