Авторське право на наукові роботи.

Законами України, міжнародними актами встановлено, що: «Об’єктами авторського права є твори у галузі науки, літератури, мистецтва, а саме: літературні письмові твори белетристичного, публіцистичного, наукового, технічного або іншого характеру (книги, брошури, статті, тощо») .

Відповідно, будь-яка оригінальна наукова робота (дисертація, монографія, стаття, книга, брошура, реферат, тези доповідей, публікація, збірник і інша), яка зафіксована або викладена в письмовому вигляді (у тому числі в «електронному» форматі) є об’єктом авторських прав .

Крім того, частина будь-якої наукової роботи, яка може бути використана самостійно, в тому числі і «оригінальна назва» дисертації, монографії, статті, книги, розглядається як «твір» і охороняється відповідно до законодавства. Звичайно ж, в контексті цього абзацу, слід зазначити, що назва наукової праці має бути дійсно оригінальним, для того щоб воно могло претендувати на вагому правову охорону як об’єкт авторського права. Наприклад, навряд чи можна вважати таку назву як «Дослідження новітньої історії України» оригінальним, але, при його фактичну наявність і існування в зв’язку з якоюсь реальною науковою роботою, з точки зору Закону, така назва обов’язково охороняється як «частина твору» якщо автору, при необхідності, вдасться довести що ця назва є дійсно оригінальною.

Відпираючись від  законодавства, будь-які автори, які створюють, творять наукові роботи, автоматично (природно) є суб’єктами авторських прав і, в більшості випадків, їх власниками. Але іноді виникають ситуації, коли необхідно мати фактичні і документальні докази власного «авторства». Для цього рекомендується оформити і отримати державну реєстрацію авторського права.

Передбачена правова охорона в Україні поширюється на території України і, крім того, на всі країни – учасники міжнародних конвенцій. Авторське право надається виключно на форму вираження наукової роботи, дисертації, статті, монографії, і не поширюється на ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані публікації, статті, доповіді, брошурі та інших.

Реєстрація авторського права.

Авторське право на наукову роботу (дисертацію, монографію, статтю, книгу, брошуру, реферат, тези доповідей, публікацію, збірник) мають право оформити і отримати:

– в першу чергу автор або група авторів;

– юридична особа – роботодавець авторів, за взаємною письмовою (договірного) згоди – «службовий твір»;

– правонаступники авторів – фізичні та / або юридичні особи, також на договірних умовах.

Для початку оформлення авторства необхідно надати певні дані інформацію, як мінімум: ПІБ, адресу, дату народження автора (співавторів); твір в електронному вигляді; дату створення; інші відомості.

Для отримання докладної інформації про те, що необхідно надати для реєстрації Ви можете направити співробітнику патентної фірми «Єдність» – Сухарева Наталя:

patentpravo777@gmail.com

+380675383998 (Viber)

Після отримання запиту – Вам буде направлена ​​відповідна інформація.

При отриманні замовлення, фахівці Патентної фірми «Єдність» підготують і надішлють Вам всі необхідні документи, і далі оформлять і подадуть на реєстрацію Ваше науковий твір. За дорученням замовника ми оплатимо необхідні державні мита.

Термін процедури державної реєстрації авторського права складає: 2,5 – 4 місяці.

Офіційна публікація, отримання Свідоцтва.

Після завершення перевірки Ваших документів експертизою Укрпатенту, ми отримаємо:

– Рішення про реєстрацію;

– Свідоцтво України про реєстрацію авторського права на твір.

Одночасно з отриманням Свідоцтва в державному бюлетені «Авторське право і суміжні права» буде здійснена офіційна публікація про реєстрацію Вашої наукової роботи, дисертації, монографії, статті, книги, брошури, реферату, тез доповідей, публікації, збірки. У цій публікації будуть вказані: номер, дата, назва наукової роботи, ПІБ автора, реферативний опис.

Зареєстрований твір, зберігається в архіві Укрпатенту.

Авторське свідоцтво України не потребує щорічного підтримки і оплат, діє все життя автора в усіх країнах світу, які є учасниками міжнародних Конвенцій з авторського права (більшість країн світу).

Власник Свідоцтва на науковий твір має право:

  • самостійно використовувати свої права на твір будь-яким способом, який не суперечить законодавству;
  • повністю або частково передавати (без оплати або за оплату) майнові авторські права фізичним або юридичним особам на територіях будь-яких країн світу;
  • дозволяти іншим особам використовувати твір за ліцензією за оплату або безкоштовно;
  • забороняти іншим особам використовувати наукову роботу, дисертацію, статтю, монографію.

Вартість реєстрації авторських прав на наукову роботу. Для авторів, фізичних осіб – 2500 (вказано в гривнях). Для юридичних осіб (службовий твір) – 4500. Ціна складання та реєстрації договору про повну передачу авторських прав – 4500. Підготовка та реєстрації ліцензійного договору про тимчасове використання авторських прав – 4500. У зазначену вартість включено два державних збори.

Контакти, консультації

Сухарева Наталя

patentpravo777@gmail.com

+ 38 067 538 39 98

Патентна фірма «Єдність»