Законодавство України абсолютно зрозуміло говорить про те, що: об’єктом торговельної марки може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація Позначення, зокрема, слова, у тому числі власні імена … (пункт 2 статті 5 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг »).
Відповідно – ім’я, прізвище, по батькові можуть бути зареєстровані в якості торгової марки, бренду. Так само це стосується і вигаданим, створеним, в тому числі і похідним від ПІБ, псевдонімів, никам, і подібним словами і позначенням.
В кінці цієї статті показано кілька прикладів реєстрацій в Україні товарних знаків у вигляді імен та прізвищ.
Подібні реєстрації необхідні хоча б для того:
- щоб інші особи, які не мають відношення до певних імен, псевдонімів, не могли здійснити подібні реєстрації і використовувати це в своїй діяльності з метою отримання прибутку або з якоюсь іншою метою;
- щоб Ви, як власник «бренду» на свої нікнейм, прізвище, при необхідності, мали повне право надати офіційну ліцензію (дозвіл) використовувати Ваш бренд за оплату або безкоштовно – в разі, якщо Ви цього хочете;
- щоб Ви мали повноцінне право, при необхідності, забороняти використання Вашого імені та прізвища іншим особам, які, наприклад, намагаються їх використовувати з різними цілями;
- реєстрація нікнейму, імені або прізвища в якості торгової марки в Україні так само надає право на реєстрацію домену першого рівня в зоні ua.
Реєстрація торгової марки на ім’я, прізвище, псевдонім, нікнейм рекомендується в першу чергу для публічних людей: політиків, журналістів, артистів, блогерів. Але так само це можуть бути люди таких професій, як: лікар, юрист, адвокат, коуч, і інші.
Процедура реєстрації прав на імена, прізвища в Україні нічим не відрізняється від звичайної реєстрації торгової марки. Єдине, на що варто звернути увагу, це:
- мова, на якому Ви захочете зареєструвати такий бренд (за законодавством України це може бути будь-яка мова);
- визначити види послуг або товарів, для яких Ви хотіли б отримати правову охорону і виняткове право на ім’я, прізвище, псевдонім;
- словесна частина у вигляді Ваших повного ПІБ або ініціалів можуть бути зареєстровані у вигляді логотипу, тобто одночасно і в сукупності з зображенням, малюнком, дизайном.
Слід так само відзначити, що відсутність державної реєстрації бренду у вигляді Ваших ПІБ, не означає «неможливість» використовувати свої ПІБ для ведення комерційної діяльності, наприклад, якщо Ви, наприклад, є ФОП.
Ціна стандартної реєстрації торгової марки в Україні становить 8249 грн. (Включені три державних збору, офіційний пошук, послуги патентної фірми).
Торгова марка діє 10 років з правом її подальшого продовження.
КОНТАКТИ
Рибалко Ігор, керівник відділу комерційних позначень
brand@unite.ua +38 067 44 700 26