Як зареєструвати авторське право на програму, методику навчання

 

Мінімальна ціна послуг

за оформлення авторського права – 2400 грн.

Контакт:
Сухарев Роман
unite.patents@gmail.com
+ 38 097 101 11 60
+ 38 044 259-83-05
 

Будь-яка навчальна, освітня програма, методика навчання або курс лекцій можуть бути оформлені та зареєстровані в Україні як об’єкти авторського права на літературні твори (в тому числі – програма для навчання). За результатом такої реєстрації автор (чи компанія) отримують Свідоцтво України про реєстрацію авторського права. Патенти для навчальних програм, курсів лекцій, освітніх методик навчання не надаються (патенти можуть бути оформлені лише на конструкції, технологічні процеси, речовини, інші промислово-технічні рішення).

Свідоцтво про реєстрацію авторського права на літературні твори (курс лекцій, методика навчання, освітня програма) діє все життя автора без щорічного підтримки (продовження) цього охоронного документа. Така реєстрація діє на території нашої країни, і так само в більшості держав світу, які підписали Конвенції з авторських прав. Для деяких країн можлива додаткова реєстрація (при необхідності, та за бажанням автора).

 

1. Ціна, термін реєстрації авторських прав на програму для навчання в Україні.

Мінімальна ціна оформлення державної реєстрації авторського права на освітню методику, програму навчання, отримання Авторського Свідоцтва.

 

 Державні збори  (грн.)Послуги патентної фірми (грн.)
Для фізичних осіб63, 752400 – 2800
Для юридичних осіб187,03500 – 4500

 

Мінімальна ціна державної реєстрації договорів про розпорядження авторськими правами на курс лекцій, методику, програму навчання.

 

 Державні збори  (грн.)Послуги патентної фірми (грн.)
Для фізичних осіб72, 252800 грн.
Для юридичних осіб195, 5 4000 грн.

 

Термін оформлення, реєстрації авторського права на твори становить: від 2 до 3 місяців від дати подання заявки до департаменту інтелектуальної власності МЕРТ України.

 

Наприкінці реєстрації Ви отримуєте Рішення про реєстрацію та «Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір» – державний охоронний документ, виданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі, в якому буде зазначено: програма для навчання (її назва); ПІБ, адреса автора/власника прав; дата та номер державної реєстрації; інші відомості.

 

2. Як оформити і отримати авторське право на програму навчання, методику в Україні.

Для того, щоб оформити, отримати Свідоцтво про охорону авторського права Ви можете звернутися до нашої патентної фірми «Єдність», Київ (на будь-який вказаний email або у телефонному режимі), і після Вашого звернення, протягом одно-двох днів Вам буде надіслано перелік необхідної документації для того, щоб ми мали можливість оформити і отримати для Вас авторське право.

 

Попередньо, для початку процедури, Вам необхідно підготувати:

  • освітню методику, програму навчання, курс лекцій або все разом в електронному вигляді у будь-якому текстом форматі – doc, txt, PDF, інші; у складі творів можуть зображення, ілюстрації, креслення, фотографії, графіки; – БУДЬ-ЯКОЮ МОВОЮ;
  • ПІБ, адресу, дату народження автора методики, програми навчання – обов’язково українською мовою;
  • виразно і чітко сформулювати назву твору – БУДЬ-ЯКОЮ МОВОЮ;
  • повідомити дату створення курсу лекцій, методики, програми навчання;
  • підготувати короткий опис (реферат) творів (не більше декількох речень) – бажано українською мовою.

Ваша методика, курс лекцій, навчальна програма в Україні можуть бути зареєстровані будь-якою мовою світу без обмежень. Ціна реєстрації від цього не змінюється.

Процедура державної реєстрації авторських прав здійснюється протягом 2-3 місяців.

 

Оформити, отримати авторське право має можливість:

  • автор методики, програми навчання, курсу лекція (фізична особа);
  • група кількох авторів, співавторів (фізичні особи);
  • юридична особа (компанія, підприємство), у випадку, якщо автор (автори) є чи раніше були співробітниками цієї юридичної особи, і створили цей твір у межах своїх службових обов’язків саме для цієї юридичної особи – роботодавця. Така реєстрація авторського права називається «службовий твір».

 

У разі, якщо автор чи група авторів не є співробітниками компанії, то тоді можуть бути оформлені і зареєстровані Договори про передачу майнових авторських прав від фізичної особи – юридичному. Такі договори так само можуть бути укладені між автором та будь-якими іншими фізичними особами або між підприємствами (у випадках, якщо одне з підприємств вже володіє майновими авторськими правами).

 

З метою оформлення реєстрації авторського права Ви можете звернутися до фахівців Патентної фірми «Єдність», і на підставі наданих Вами даних, документів, інформації, фахівці Патентної фірми «Єдність» підготують всі необхідні документи для оформлення реєстрації освітньої методики, навчальної програми, курсу лекцій і здійснять для Вас таку реєстрацію в Департаменті інтелектуальної власності МЕРТ України.

 

Консультації з питань реєстрації та захисту авторських прав Ви можете отримати за телефонами:

3.Контакти
Наталя Сухарева, фахівець з реєстрації авторського права
patentpravo777@gmail.com
+ 38 067 538 39 98
 

Сухарев Роман, магістр з інтелектуальної власності
unite.patents@gmail.com
+ 38 044 259-83-05
+ 38 097 101 11 60
 
Патентна фірма «Єдність»
Київ, проспект В. Лобановського 115, оф. 201-202.
 

P.S. Ви маєте можливість задати будь-які питання, що стосуються процедури, ціни, порядку реєстрації авторського права на освітню програму, методику для навчання, за вказаними телефонами або по електронній пошті. Первинні та поточні усні консультації з даного питання і також по патентах Ви отримаєте безкоштовно – 067 209 78 89 (Сухарев Станіслав, патентний повірений).