1. Торгова марка, логотип для реклами на ТБ (телебаченні), радіо – як зареєструвати

Рекламні агентства, рекламні та юридичні відділи телевізійних каналів і радіостанцій в Україні вимагають від рекламодавця документи про реєстрацію торгової марки (лого, бренду), які рекламується. Ці документи необхідні особі, яка розміщує рекламу, в тому числі й для того, щоб захистити себе від можливих майбутніх претензій з боку третіх осіб (наприклад, претензії про те, що під час реклами порушуються їхні права на знак або на інші об’єкти інтелектуальної власності).

Торговий знак чи бренд, які планується рекламувати, може містити слова або словосполучення  будь-якою мовою, і також це може бути художнє, графічне зображення – логотип (в тому числі й лого разом зі словесної частиною).

Існує помилкова думка, що торгова марка, яку планують рекламувати на ТБ або на радіо, повинна бути зареєстрована для послуг «реклама» 35 класу (Міжнародної класифікації). Але це невірно. Послуги 35 класу призначені для того, щоб патентувати знак, безпосередньо для осіб, які надають послуги з реклами – рекламні агентства, і т.п., але не для тих, хто виробляє різні товари і здійснює різні послуги.

Назву, логотип, бренд, торговий знак для рекламування на телебаченні необхідно реєструвати саме для тих класів товарів або послуг Міжнародної класифікації, для яких цей бренд безпосередньо і призначений. Наприклад, якщо рекламується знак для меблів – він і повинен бути зареєстрований для меблів, або, якщо планується реклама туристичного агентства, то і бренд повинен реєструватися для послуг туризму.

Іноді рекламні та юридичні відділи телевізійних каналів і радіостанцій в Україні так само наполягають на реєстрації «розкадровки» рекламного відео-ролика у вигляді торгівельної марки. В даному випадку ми рекомендуємо так само оформляти заявку на реєстрацію такого знака для тих товарів/послуг, які маркуються Вашою ТМ.

2. Ціна і термін реєстрації

Економ варіант 4950 гривень, в тому числі:

  • 3200 – збір за подачу заявки на реєстрацію торгової марки за КОЖЕН клас товарів або послуг;
  • 1750 – послуги патентної фірми (безкоштовний пошук за доступними баз тм, оформлення і подача заявки, без подальшого діловодства, вся переписка з Укрпатентом на пошту клієнта).

Стандарт варіант 7749 (за 14-20 місяців) в т. ч .:

  • 3200 – державний збір за подачу заявки на реєстрацію торгової марки за один клас товарів / послуг;
  • 3000 – послуги патентної фірми (аналіз пошуку Укрпатенту, оформлення і подача заявки, діловодство, вся переписка з Укрпатентом, контроль платежів);
  • 864 – офіційний попередній пошук Укрпатенту (по базах свідоцтв, заявок, міжнародних знаків в Україні);
  • 600 – збір за публікацію про зареєстровану тм;
  • 85 – мито за видачу свідоцтва на знак.

Експрес варіант реєстрації 14969 гривень

  • (за 8 місяців), в тому числі: всі необхідні платежі (пошук, збори, мита, послуги),
  • пов’язані з швидкою реєстрацією тм.

3. Перелік необхідних документів.

Для того, щоб оформити заявку для направлення в Укрпатент, для того, щоб надати її рекламістам, і для того щоб зареєструвати торгову марку, від Вас необхідні:
1. Реквізити Вашої юридичної особи або ФОП (особи, яка збирається розміщувати рекламу);
2. Зображення (написання) торгової марки, логотипу або фрагменти розкадровки відео-ролика;
3. Інформація про те, для яких саме товарів / послуг Ви плануєте рекламувати Ваш торгівельний знак.

Загальна інформація про реєстрацію торгової марки тут http://ua.unite.com.ua/trademark.php

Таку інформацію Ви можете надіслати електронною поштою    brand@unite.ua.
      
Безкоштовну консультацію з питання реєстрації логотипів, знаків, тм для розміщення реклами на телебаченні, радіо Ви можете отримати в Києві за вказаними телефонами або по електронній пошті:

Рибалко Ігор, керівник відділу торговельних марок

brand@unite.ua

+ 38 067 44 700 26

+ 38 044 259 93 07