Що корисно знати для майбутніх і нинішніх власників ріелторських агентств, фірм які займаються нерухомістю про захист своєї назви і бренду.

В даний час на ринку України існує багато різних «майданчиків» для надання ріелторських послуг та інформації про них. Як з яскравих прикладів можна назвати про добре відомих платформах на таких веб-сайтах, як Lun, Дом.Ria (які розміщують у себе власну інформацію і великий масив даних про нерухомість від інших осіб). Так само в переважній більшості існує безліч класичних агентств з нерухомості з своїм власним штатом ріелторів і базами даних. Всі ці компанії мають різні назви та логотипи, завдяки яким споживач має можливість і запам’ятати і відрізнити від інших. Часто такі найменування фірм, агентств в одній галузі можуть бути дуже схожими, і виникає питання – яким чином зробити так, щоб Ваше назва, лого конкуренти не намагалися скопіювати або зробити дуже схожим. Так недобросовісні підприємці можуть параллельно працювати наприклад пі схожим на Ваш логотип брендом, цим самим нести з абсолютно різні збитки для Вашої компанії. Таким чином як введення споживачів в оману, спроба швидко отримати приплив клієнтів за рахунок використання більш відомого бренду, і навіть – з метою шахрайства.

РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ ЗАРАЗ

Ріелторське агентство – реєстрація торгової марки.
Державна реєстрація торгової марки для агентства нерухомості – єдиний спосіб захистити своє обличчя – бренд від конкурентів. Державний охоронний документ на назву, логотип надає правову можливість жорстко забороняти використовувати свій знак іншим особам, звертатися до суду і в правоохоронні органи. Крім того, Ваша зареєстрована торгова марка значно посилить довіру Ваших клієнтів до Вашої фірми, агентства і до Ваших послуг.
Мінімальна вартість реєстрації торгової марки становить від 8500 грн.

Сайт з нерухомості – реєстрація торгової марки + авторське право на інтернет сайт (платформу), додаток.
У разі, якщо Ви є власником ріелторського сайту – платформи, або «запускаєте» ріелтерськую інтернет-платформу, додаток на території України, або в регіонах країни, рекомендується зробити не тільки реєстрацію торгової марки, а й реєстрацію авторських прав безпосередньо на саму інтернет сторінку, платформу, або якщо маєте додаток, то і на додаток. Така реєстрація авторського права дозволить захистити – контент, дизайн, архітектуру, і інші елементи Вашого веб-порталу та інших ресурсів.

Для оформлення авторських прав на інтернет сторінку з нерухомістю, необхідно надати для реєстрації:

 • скріншоти з дизайном сайту;
 • вихідні коди сайту;
 • назва;
 • дату створення;
 • ПІБ, адресу, дату народження автора сайту;
 • реквізити юридичної особи (якщо потрібно, щоб права були у компанії).
 • Вартість реєстрації авторських прав на інтернет сторінку з нерухомістю, додаток, платформу істотно нижче, ніж ціна реєстрації торгової марки, і становить:
 • від 3000 грн. для фізичної особи (автора);
 • від 5000 грн. для юридичної особи (агентство, фірма, підприємство).

РЕЄСТРАЦІЯ АВТОРСЬКОГО ПРАВА ЗАРАЗ

Авторське право на сайт або платформу для ріелтерської діяльності є хорошим і сильним юридичним доповненням до реєстрації бренду. Зареєструвавши ці об’єкти, Ви можете продавати або надавати безкоштовно ліцензії та франшизи.
Зареєстроване авторське право також, як і торгова марка підсилюють з’явилася можливість поскаржитися для боротьби з недобросовісною діяльністю конкурентів.
Примітно:

 • Реєстрація авторських прав України діє по всьому світу. Не дивлячись на те що ви реєструєте об’єкт в Україні, державне свідоцтво України діє у всіх країнах Конвенцій з авторських прав.
 • Реєстрацію торгової марки України діє тільки в Україні; але будь-яка особа має право ореєструвати торгові марки в будь-яких інших країнах світу.
  Наші фахівці допоможуть Вам у реєстрації будь-якого об’єкта інтелектуальної власності: авторських прав, торгової марки, логотипу, патенту на назву.