РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГІВЕЛЬНОЇ МАРКИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

1. Реєстрація торгової марки України.

Захист Вашої інтелектуальної власності є важливим аспектом створення відмінності та «запам’ятовування» на ринку Вашого бізнесу, а також захисту від конкурентів Вашої ідеї, послуги чи продукту. І важливою частиною захисту прав на інтелектуальну власність, це реєстрація торгової марки.

В Україні ця процедура займає приблизно від 8 до 16-20 місяців, якщо Ви вирішите реєструвати Ваш товарний знак, попередньо виконавши попередній державний пошук на предмет новизни Вашого бренду. Якщо пошук не показав зареєстровані, або такі, що знаходяться на етапі реєстрації, схожі товарні знаки, тоді наступний крок – реєстрація торгової марки в Україні.

Світовий ринок швидко розширюється, завдяки доступності товарів та послуг в мережі Інтернет. Відповідно, на ринку виникає величезна кількість підробок, тому захист товарних знаків — єдиний спосіб запобігти цьому у вашому бізнесі.

2. Торгова марка для бізнесу.

Коли Ви офіційно реєструєте торгову марку, обсяг її захисту, а також обсяг і цінність Ваших прав інтелектуальної власності – збільшується. Крім того, реєстрація утримує конкурентів від копіювання Вашого бренду та надає Вам юридичний захист, який діятиме в суді, якщо хтось дійсно порушить права на Ваш товарний знак. Однією з переваг є реєстрація торгової марки, як в Україні, так і в інших країнах – це компетентний захист свого товару чи послуги перед недобросовісною конкуренцією.

Якщо Ви вирішите не реєструвати свою торгову марку, пізніше Ви можете виявити, що інша компанія вже використовує схожу назву або логотип у своєму бізнесі. Ця проблемна ситуація часто призводить до необхідності переробляти всі вивіски, візитки, рекламу, канцелярські товари та іншу поліграфічну продукцію, а найскладніше – маркування великих партій товарів. Незважаючи на те, що існує певний «тимчасовий» захист, згідно із загальним законодавством України про торгові марки («право передкористування» відповідно до ст. 500 Цивільного Кодексу України), набагато складніше, і дорожче подати судовий позов проти конкурента через незареєстрований знак.

3. Торговий знак – як назва компанії.

Комерційне найменування підприємства та назва для товарів, послуг можуть збігатися чи не збігатися – законодавство це дозволяє. Прикладів таких збігів та не збігів на ринку України є величезна кількість.

Вибираючи назву для свого бізнесу, важливо хоча б розуміти, чи немає вже у Вашій сфері конкурента, який раніше подав до Патентного відомства документи на реєстрацію такої самої, як у Вас, назви та логотипу.

Вибираючи назву своєї компанії, бізнесу, товарів, послуг Ви можете виконати попередній пошук бренду. Самостійно, чи найняти патентного повіреного, щоб переконатися, що обране Вами комерційне найменування, слово, словосполучення, зображення чи логотип ще ніким не використовується,  і не є зареєстрований в Україні на ім’я іншої особи.

Якщо назва або дизайн, які Ви вибираєте для свого бізнесу, вже використовується на місцевому рівні або зареєстрована як торгова марка України, Ви можете зіткнутися з порушенням прав на свій логотип, та тривалим і дорогим судовим розглядом.

Найчастіше краще вибрати для своєї компанії іншу оригінальну назву, зображення, яке ще ніхто не використовує.

При виборі назви компанії слід враховувати як мінімум три основні моменти:

  • Ваше ім’я має бути відмінним та оригінальним, а не загальноприйнятим.
  • Здійсніть пошук по відкритих базах Укрпатенту та міжнародних trademark відкритим базам.
  • Рекомендується, звернеться до фахівців – патентної фірми, для отримання якісної інформації та консультацій.

Реєстрація Вашого фірмового найменування та торгової марки у Національному органі інтелектуальної власності гарантує, що Ви та Ваш бізнес будете захищені від порушення прав на знак на ринку та перед іншими особами, які недобросовісно використовують Ваше ім’я, назву, логотипи.

4. Ціна реєстрації торгової марки – для ФОП, юр. особи, бізнесу

• Ціна реєстрації не кольорової торгової марки від 8 249,00 (230$)

• Ціна реєстрації кольорової торгової марки від 9 249,00 (260$)

5. Контакт

• +38 (067) 44-700-26

e-mail: brand@unite.com.ua

РИБАЛКО Ігор Володимирович, спеціаліст з інтелектуальної власності,

Начальник відділу реєстрації торгових марок патентної фірми «Єдність».

• +38 (068) 160-11-61

e-mail: roma.unite@gmail.com

СУХАРЄВ Роман Станіславович, спеціаліст з інтелектуальної власності.