Для того, щоб отримати охоронний документ на реєстрацію авторських прав, необхідно по кроку здійснити наступні дії та процедури:
1. Підготувати «твір» (об’єкт авторського права) на реєстрацію, тобто. перенести (записати його) на електронний носій (flash-memory, cd-disc). При цьому, рекомендуємо звернути увагу на такі нюанси:
– назва твору «на диску» має абсолютно повністю співпадати з назвою, яку Ви вкажете у заяві;
– у файлах творів не повинно бути нічого зайвого (фото, картинки, посилання тощо);
– так само у творі не повинні бути зазначені дані про жодних інших осіб, крім автора/авторів, на ім’я якого здійснюється реєстрація (маються на увазі – назви підприємств, ПІБ фіз. осіб – можливих співучасників проекту тощо);
– текстові документи (література, методики, сценарії, інструкції комп’ютерних програм тощо) можуть подаватися будь-якою мовою;
– електронний носій із записаним твором залишиться в архіві Укрпатента (ні хто для Вас переписувати та повертати Вам носій не буде), тому рекомендуємо Вам видалити все «зайве» та залишити лише Ваш твір;
– у деяких випадках твір не обов’язково «записувати на диск, флешку», його можна оформити і на паперових носіях – роздрукувати (у цьому є сенс, якщо твір не великий, наприклад – малюнок, фотографія, ескіз, синопсис сценарію);
2. Необхідно «розшукати» (на сайті Укрпатента) актуальну форму заяви про реєстрацію авторського права, скачати та заповнити, відповідно до вимог чинного законодавства України; заповнену заяву слід роздрукувати та підписати.
3. Сплатити державне мито/збори за подання та реєстрацію авторського права.
4. Всі ці документи (твір, заява, квитанції про оплату) необхідно в комплекті здати до Укрпатенту – відвезти особисто, або надіслати поштою (Укрпоштою, Новою поштою – не має значення).
5. Далі потрібно просто чекати «факту реєстрації». У разі правильного оформлення всіх документів та оплати мит, реєстраційні документи Вам надішлють звичайною поштою за вказаною Вами адресою протягом 2-3 місяців.
6. Одночасно з реєстрацією та видачею Вам свідоцтва, Укрпатент здійснює офіційну публікацію у бюлетені «Авторське право та суміжні права» про реєстрацію Вашого твору.
7. Якщо в процесі розгляду Ваших документів державний експерт вважає, що Ви припустилися якихось технічних, юридичних або інших помилок, або у Вас недостатньо даних та документів для реєстрації авторських прав – Вам про це повідомлять письмово (повідомленням звичайною поштою) . Вам необхідно правильно відповісти на такий запит, інакше у разі «неправильної відповіді» або у разі відсутності відповіді процедура реєстрації буде повністю зупинена, про що Вам повідомлять письмово.
8. Після отримання Свідоцтва про реєстрацію авторського права, саме твір на електронному чи паперовому носії зберігається у архіві держ. реєстру об’єктів авторських прав (Укрпатент). Ви будь-коли можете звернутися (в письмовому вигляді) до Укрпатенту з проханням надати Вам копію зареєстрованого твору, і державне підприємство має Вам надати таку копію.
Наша компанія більше 30 років працює у галузі інтелектуальної власності, і ми успішно оформляємо документи для реєстрації авторських прав, торгових марок, патентів. Також ми надаємо інші юридичні послуги, що стосуються інтелектуальної власності. Ви можете заощадити Ваш час, якщо надасте нам послуги з оформлення реєстрації авторського права, торгових марок, патентів, ліцензійних договорів та інших подібних документів. Ми регулярно оформляємо для наших Клієнтів реєстрацію авторських прав, і в 99.9% випадків протягом 3-х місяців ми можемо гарантувати Вам успішне проходження процедури реєстрації авторських прав.
Орієнтовна вартість реєстрації авторського права для фізичної особи становитиме: від 2800 грн. до 6000 грн. (залежно від виду твору, кількості авторів, резидентури авторів та інших чинників), включаючи все державні мита.
Для юридичних осіб ціна процедури – від 6000 грн.