Переваги зареєстрованої торгової марки

Якщо Ви не зареєстрували свій товарний знак, то це зможе зробити хтось інший. Такі ситуації нерідко піддають ризику будь-який бізнес і розвиток продукту або послуг. Реєстрація торгової марки в першу чергу захищає бренд і надає вам інструменти, які не дозволять будь-кому використовувати подібні знаки і завдати шкоди бізнесу. Зареєструвавши свій бренд, Ви маєте право вживати заходів проти недобросовісних осіб, які намагаються зареєструвати конфліктуючі товарні знаки або вже працюють з конфліктуючими брендами, таким чиином завдають шкоди Вашому бізнесу.

Мінімальна вартість всіх послуг та державних зборів по реєстраціїї торгової марки – логотипу, складає від 8500 грн

РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОХ МАРКИ ПРЯМО ЗАРАЗ

Існує, як мінімум, три основні причини, чому важливо зареєструвати торгову марку:

1. Уникнення поточних змін

На практиці, в Україні, дуже часто виникає необхідність зміни юридичної особи і, в тому числі, назви компанії, яка веде діяльність на ринку. Зміна імені Вашої компанії (нової юридичної особи) не матиме жодного значення для зовнішнього ринку, якщо Ваше основна комерційна назва, бренд вже зареєстровані в якості торгової марки. При створенні нової фірми і при закритті попередньої, Ви можете передати права на знак своєї нової компанії від попереднього підприємства, і вже потім «закрити» не потрібну фірму. При цьому права на бренд залишаються у Вас, і не важливо – яке юридичне найменування буде у Вашого нового підприємства – право використовувати Вашу торговельну марку все одно залишається у Вас для можливості використання її на ринку від імені нової фірми. Існує величезна кількість прикладів, коли найменування підприємства не збігається з назвою логотипу. Те ж саме можна сказати і про фізичних осіб – власників прав на бренди, вони, будучи власниками торгових марок, можуть «роздавати» ліцензії своїм підконтрольним компаніям скільки, і як завгодно. Але коли логотип, символ, назва або ім’я не зареєстровані, завжди існує ризик того, що інша компанія або особа може недобросовісно зареєструвати його і викликати значні труднощі.

2. Створення вартості товарного знаку

У зв’язку з вищевикладеним, потенційні інвестори завжди будуть цікавитися – чи має компанія законні і виняткові права на торговельну марку: комерційне найменування, оригінальні назви ключових продуктів або послуги. Реєстрація товарного знаку не тільки підвищує безпеку, але і вносить ясність при будь-якому поділі або при франчайзинг – бізнесу, позитивно впливаючи на його прийнятну цінність.

3. Захист торгової марки

Важливо забезпечити належний захист будь-якого бізнесу від недобросовісної конкуренції. Конкуренти, які використовують або намагаються використовувати Ваш товарний знак без дозволу, можуть завдати шкоди використовуваному бренду, Вашої репутації і бізнесу. Звичайно ж, такі особи часто знаходяться в слабкому становищі з юридичної точки зору, і їх можливі недобросовісні дії можна відносно легко запобігти шляхом закріплення власних прав на власні бренди. Реєструючи свою торгову марку, Ви фактично створюєте правової бар’єр для спроб входу на ринок інших осіб з використанням Вашого або схожого до ступеня змішування бренду, і це насправді полегшує і спрощує Вам боротьбу з такими порушниками.

Є дві основні речі в реєстрації товарного знаку / торгової марки:

  • По-перше, щоб Ваш бізнес був належним чином захищений в країнах, в яких він працює або має намір здійснювати свою діяльність – торгова марка повинна бути зареєстрована саме на тій території, в країні, в якій вона використовується; По-друге, щоб права були захищені в усіх класах послуг або продуктів, які Ви робите, реалізуєте, надаєте – торгова марка повинна бути зареєстрована саме в класах відповідних Вашої діяльності.
  • По-друге, щоб права були захищені в усіх класах послуг або продуктів, які Ви робите, реалізуєте, надаєте – торгова марка повинна бути зареєстрована саме в класах відповідних Вашої діяльності.