Передача права на торгову марку. Трансфер товарного знаку

Торгова марка – це знак, символ або дизайн, який ідентифікує товари або послуги. Кільця автомобілів Audi, або чорно – червона табличка YouTube – одні з найбільш впізнаних  у світі торгових марок. Як приклад такого дизайну ці символи вважаються нематеріальної власністю і часто є одним з найцінніших активів бізнесу.

Право власності на торговельну марку може переходити від однієї юридичної або фізичної особи до іншої. Нижче наведені основні кроки для здійснення процедури передачі права на торговельну марку.

Оформити договір передачі права з нашими фахівцями

1. Визначте сторони.

Першим кроком у передачі права на товарний знак є визначення того, хто буде його продавати (або передавати без оплати), і хто його отримає. Звучить просто, але з великою кількістю нюансів.

Перше що Вам необхідно, це розуміти – кому дійсно належить логотип. Найчастіше при передачі прав можуть бути кілька власників, і всі власники повинні бути сторонами договору про передачу прав. Власниками торгових марок можуть бути як юридичні, так і приватні особи. Крім того, необхідно перевірити – яка вказана адреса власника або власників в бібліографічних даних зареєстрованої торгової марки. Практика показує, що дуже часто актуальний адреса власника знаку відрізняється від адреси, яка була вказана в момент реєстрації – значить необхідно вносити зміни до державного реєстру.

2. Складіть і підпишіть договір передачі прав на товарний знак.

Після визначення сторін і узгодження основних умов такого договору, сторони можуть скласти і підписати угоду, яка передає право власності на знак. Договір передачі прав, як мінімум, повинен включати положення, що стосуються:

o Повні найменування та адреси сторін, ПІБ (і посади) підписантів

o Намір поточного власника передати знак повністю

o Вказати – щодо яких товарів / послуг передається знак – повністю або частково

o Підтвердження того, що поточний власник володіє всіма правами на логотип

o Визначення ціни викупу торгової марки, або зазначити вказівку «без оплати»

o Дата вступу в силу договору

o Можливість ліцензійного використання торгової марки

o Підписи сторін

3. Подача документів до Національного орган інтелектуальної власності для державної реєстрації договору.

Процес реєстрації договору передачі прав на торгову марку зазвичай вимагає заповнення форми-заяви і внесення державних зборів. Реєстрація триває близько 2-х місяців від подачі документів в Укрпатент.

4. Поетапна передача прав на торговельну марку з нашою компанією.

Для прикладу – маємо дві сторони, такі дії:

• Ви передаєте нам реквізити сторін;

• Ви оплачуєте послуги патентної фірми;

• Ви повідомляєте нам номер свідоцтва на торговельну марку, яка передається;

• Ми відправляємо Вам довіреності на підписання, для представлення ваших інтересів нами перед Національним органом інтелектуальної власності (Укрпатент);

• Ми складаємо для Вас правильно оформлений, відповідний законодавчим нормам договір про передачу права на знак для товарів і послуг;

• Ми оплачуємо державні мита, і подаємо відповідні документи з Вашими дорученнями і договором про передачу прав в Укрпатент;

• Фінальний етап – через 2-3 місяці ви отримуєте: зареєстрований договір про передачу прав на торговельну марку;

• Рішення про реєстрацію такого договору; Витяг з державного реєстру про нового власника торгової марки.

Повна вартість послуг і державних мит становить від 4900 грн.