Торгова марка для лікарського засобу може бути винайденою (вигаданою) назвою, родовим або науковим найменуванням, використовуваним в зв’язку з написанням товарного знака, виробника, власника торгової ліцензії або представника. У деяких випадках фармацевтична лікарська форма лікарського засобу може бути безпосередньо пов’язана назвою продукту. Слід звернути увагу на те, що в світі (і в Україні в тому числі) існує офіційний реєстр «Не патентованих» найменувань лікарських форм, препаратів і їх похідних. Як правило, у великій кількості випадків, виробники медичних, лікарських, фармацевтичних товарів використовують якусь частину «Не патентованих» найменувань. Тобто для створення оригінального і бренду вони використовують не повне або спростоване подібне ім’я з додаванням своїх відмінних елементів – це може бути одна або кілька букв, складів. Ці склади, букви «приєднують» до частини слова яке не можливо запатентувати. Таким чином, в результаті описаних творчих комбінацій може вийти оригінальна торгова марка, яка містить в собі згадку, наприклад, про «головну діючу речовину» в складі ліків.

Що я можу зробити зі своїми патентами і торговими марками?

Багато підприємств отримують патент або навіть великий ряд патентів і свідоцтв на торговельні марки, що відносяться до їх технологіям і найменуванням, що дає право бути на ринку єдиними в своєму роді. Процес реєстрації назви може бути дорогим, особливо якщо захист купується для декількох продуктів або процесів в широкому діапазоні країн і територій. В Україні сама мінімальна ціна реєстрації назви, торгової марки для медичних товарів, лікарських засобів становить – 8265 грн. враховуючи всі послуги та державне мито.

Здійснити реєстрацію, оформити свідоцтво на торговельну марку може будь-яка особа:

– фізичне (резидент або нерезидент України);

– юридична (резидент або нерезидент України);

– група осіб.

Звичайно, багато власників прав на інтелектуальну власність створюють цінність зі своїх патентів і торгових марок, випускаючи свої власні продукти на ринок і застосовуючи свої патентні права, щоб перешкоджати конкурентам, випускати схожі або однакові продукти. Щоб ця стратегія була успішною, патент на назву медичних, лікарських товарів повинен мати відповідну сферу застосування, що охоплює не тільки продукт, який був запущений, але і близькі до нього варіанти. При реєстрації торгової марки рекомендується максимально точно формулювати назву товарів (лікарських засобів) і так само не забувати вказувати подібні (непрямі) товари, які можуть бути схожими з основними. Іноді, при реєстрації знака для лікарських, медичних препаратів необхідно так само вказувати і можливі складові, і форми цих препаратів. Хоча в деяких країнах світу при реєстрації логотипів, назв жорстко рекомендовано вказувати виключно тільки ті товари, для яких реально використовується бренд.

Наявність патентів і свідоцтв на реєстрацію торгових марок, назв медичних товарів, лікарських засобів може бути важливо для великих підприємств, які можуть вказати на кількість патентів, торговельних марок, які вони мають в конкретній галузі технології, як доказ свого технологічного лідерства. Реєстрація торгової марки або назви для медичних товарів, лікарських засобів також може бути важлива для стартапів, які шукають інвестиції.

З усіх питань щодо патентування, реєстрації торгових марок і назв для дезінфікуючих засобів, антисептиків ми Вас ретельно проконсультуємо і дамо Вам відповіді на будь-які питання в сфері інтелектуальної власності.

Рибалко Ігор, керівник відділу торговельних марок

brand@unite.ua

+ 38 067 44 700 26

+ 38 044 259 93 07