Як зареєструвати торгову марку в Укрпатенті 2023
 • Контакт: +38 (067) 44-700-26, brand@unite.com.ua
 • Ціна: від 8 249,00 грн. (230$)

1. Торгова марка.

Термін «торгова марка» відноситься до пізнавального позначення, фрази, слова або символу, який позначає певний продукт, і стилістично та юридично відрізняє його від усіх інших товарів такого роду. Торгова марка виключно ідентифікує продукт як належний до певної компанії та визнає право власності компанії на бренд.

2. Що таке УКРНОІВІ, нова установа у 2022 в Україні.

В Україні триває реформа сфери інтелектуальної власності. В рамках неї Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням передав функції Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) від Укрпатенту до державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ). Вона стала суб’єктом, що виконує такі функції, з 8 листопада 2022 року. Тобто,  процес проходження процедури та строки реєстрації логотипу в Україні – не змінились. Але є деякі зміни, які стосуються щонайменше реквізитів для оплати державних зборів. Уточнити реквізити для сплати зборів за реєстрацію торгової марки Ви зможете на сайті Укрпатенту (УКРНОІВІ), або зателефонувавши до нашої патентної компанії, та отримати якісну безкоштовну консультацію, яка стосуються питання «Як зареєструвати торгову марку в Укрпатенті».

3. Як реєстрація торгової марки допоможе бізнесу.

Заснований бізнес, який надає послуги або займається продажом, виготовленням товарів, видобутком сировини тощо, має виділятися на ринку між конкурентами яскравими символами – художньо-графічним або словесним позначенням, тобто логотипом, торговою маркою, брендом.

В першу чергу, зареєструвати торгову марку в Укрпатенті необхідно, щонайменше:

– для придбання цього комерційного позначення у приватну власність і можливості його законного використання для власного бізнесу; 

– для боротьби з недобросовісними конкурентами у конфліктних ситуаціях на ринку товарів чи послуг, в т.ч. на різних торгових площах, як онлайн, так і оф-лайн (тобто для заборони і примусового припинення несанкціонованого чи шахрайського використання іншими особами);

– для можливості надавати дозвіл (ліцензії) іншим особам добросовісно використовувати Ваш бренд за гроші, або безкоштовно.   

 В будь-якій конфліктній ситуації Ви можете зателефонувати до нашої патентної компанії, щоб отримати належні консультації – БЕЗКОШТОВНО. В деяких випадках, за необхідністю клієнта та згідно з офіційним дозволом патентного відомства, існує процедура прискореної експертизи та реєстрації торгової марки. Послугу по прискоренню реєстрації логотипу надає Укрпатент (Національний орган інтелектуальної власності – УКРНОІВІ). Таким чином, строк стандартної реєстрації торгової марки складає 16 – 24 місяці, а термін пришвидшеної експертизи та реєстрації може складати 8 – 9 місяців.

4. Що потрібно, щоб зареєструвати торгову марку в Україні.

Для того щоб зареєструвати логотип в Укрпатенті (УКРНОІВІ), необхідно визначитись – яка особа буде власником бренду (юридична чи фізична), і скільки має бути власників або заявників на момент подачі документів на реєстрацію торгової марки до Укрпатенту. Необхідно надати паспортні дані власників (якщо це фізичні особи), або якщо власник юридична особа, то потрібно надіслати повні реквізити компанії. Крім того, потрібне зображення логотипу в якісному електронному форматі, або повідомити словесну частину торгової марки (ринкову назву товару, чи послуги, загальний бренд компанії).  Також необхідно визначитись з представником у діловодстві щодо реєстрації торгової марки. Зазвичай, це юрист компанії, якій належить логотип, або патентна компанія, чи патентний повірений України. Важливими даними, які стосуються процедури  одержання прав на комерційне позначення є перелік назв товарів, продуктів, послуг, сервісу, для яких необхідно здійснити правову охорону бренду, і в подальшому його використовувати на ринку. Таку інформацію клієнт може надати патентному повіреному у вільній формі. Чим точніша, і ретельніша буде така інформація щодо найменувань продуктів, сервісних послуг, тім «правильніша» буде здійсненна їх класифікація і подальша реєстрація знаку. Радимо довіряти такі по класифікації товарів/послуг дії професіоналам – патентним повіреним. Від цього значно залежить майбутні можливості зареєстрованого логотипу чи назви – по розпорядженню правами (ліцензії), по правовим важелям щодо заборони спроб неправомірного використання знаку та інші.                  

Таким чином, для подання торгової марки на реєстрацію, необхідно наступне:

 1. Заява
 2. Зображення логотипу
 3. Перелік товарів та/або послуг
 4. Оплата державних зборів
 5. Довіреність на представника у діловодстві по реєстрації торгової марки  (у тому Випадку, якщо здійснювати процедуру реєстрації торгової марки буде патентна фірма)

5. Як зареєструвати торгову марку в Укрпатенті (УКРНОІВІ).

Перед початком діловодства по реєстрації торгової марки бажано здійснити пошук по відкритим та закритим базам Укрпатенту, що до торгових марок, які знаходяться на етапі реєстрації, та ще не опубліковані в офіційних бюлетенях.

Для того щоб зареєструвати логотип в Укрпатенті (УКРНОІВІ), необхідно здійснити декілька кроків:

 • Перший крок – підготувати зображення з логотипом у розмірі та якості у відповідності з вимогами законодавства.
 • Другий крок – завантажити з сайту УКРНОІВІ шаблон заяви на подачу торгової марки на реєстрацію, заповнити заяву, додати до спеціального розділу заяви зображення з Вашим логотипом; скорочений опис позначення; перелік товарів/послуг. Заяву необхідно заповнювати дуже уважно, вказати відповідні класи МКТП, тобто ті класи, які відповідають категорії товарів або послуг, яких надає ваша компанія під цим логотипом.
 • Третій крок – Подати документи до Укрпатенту. Ви можете здійснити подання матеріалів заявки  як в електронному вигляді онлайн, так і на папері (наприклад – Укрпоштою чи Новою поштою).

Також, необхідно поступово здійснити всі необхідні платежі,  які стосуються реєстрації торгової марки. На початку Ви здійснюєте оплату збору за подачу заявки, після цього, в процесі реєстрації Ви виконуєте інші оплати відповідні до вимог законодавства.  Детальну інформацію що до платежів, та як зареєструвати торгову марку в Укрпатенті, Ви можете дізнатися у наших спеціалістів – безкоштовно.

6. Зареєструвати торгову марку – ціна та строк.

Реєстрація торгової марки, бренду в Укрпатенті відбувається за двома процедурами, які відрізняються строком процедури реєстрації торгової марки:

 • Звичайна реєстрація;
 • Прискорена реєстрація.

Ціна реєстрації торгової марки за 16-24 місяців (з пошуком, для 1 класу товарів або послуг):

Ціна реєстрації не кольорової торгової марки 8 249,00 (230$) 
Ціна реєстрації кольорової торгової марки 9 249,00 (260$)

Ціна швидкої реєстрації словесної торгової марки за 8-9 місяців (з пошуком, для 1 класу товарів або послуг):

Ціна реєстрації не кольорової торгової марки 16 469,00 (460$) 
Ціна реєстрації кольорової торгової марки 16 469,00 (460$) 

Ціна пошуку торгової марки складає від 1 364,00 гривні (для резидентів України) для однієї групи товарів або послуг. Термін проведення пошуку – 7 робочих днів від дати оплати.

7. Контакти та консультації

+38 (068) 160-11-61
e-mail: roma.unite@gmail.com 
Контактна особа: СУХАРЕВ Роман Станіславович, фахівець з інтелектуальної власності.

Контактна особа: СУХАРЕВ Роман Станіславович, фахівець з інтелектуальної власності.

+38 (067) 44-700-26
e-mail:  brand@unite.com.ua,
Контактна особа: РИБАЛКО Ігор Володимирович, фахівець з інтелектуальної власності, керівник відділу реєстрації торговельних марок Патентної фірми «Єдність».