Як зареєструвати в Україні назву, торгову марку для алкогольних напоїв

Будь-який напій, в тому числі і алкогольний, зазвичай, крім вказівки вид напою, має свою оригінальну (або не дуже оригінальну) назву. Це позначення (найменування продукту) є таким об’єктом інтелектуальної власності як – «знак для товарів і послуг», «торговельна марка». Відповідно, власник і виробник продукції, цей знак має право зареєструвати (запатентувати) в Україні або в будь-якій країні світу з метою набуття право власності на нього.Реєстрація торгової марки, назви для вина, горілки та для будь-якої іншої алкогольної продукції може бути здійснена на ім’я юридичної особа або фізичної особи – резидента або нерезиденти України, при цьому найменування юридичної особи може не збігатися зі словесною частиною бренду.

Знак для алкоголю в Україні може бути зареєстрований як словесне позначення будь-якою мовою: українською, російською, англійською та іншою. Тобто знак може містити тільки слова, словосполучення, букви і цифри, без будь-яких зображень та/або художніх, графічних елементів.

Так само товарний знак для горілки, вина може бути виконаний і запатентований у вигляді логотипу – словесна складова + зображення. Логотип може бути кольоровим або чорно-білим. Дуже часто в якості тм для алкоголю реєструють повноцінний дизайн всієї етикетки, яка наноситься на пляшку. Етикетка так само може бути торговельною маркою.

Назва, бренд, знак, торгова марка для товарів алкогольної групи реєструється для товарів 33 класу Міжнародної класифікації, в яку входять всі алкогольні напої, крім пива.

Вартість і терміни реєстрації

Економ варіант 4950 гривень, в тому числі:

  • 3200 – збір за подачу заявки на реєстрацію торгової марки за КОЖЕН клас товарів або послуг;
  • 1750 – послуги патентної фірми (безкоштовний пошук за доступними баз тм, оформлення і подача заявки, без подальшого діловодства, вся переписка з Укрпатентом на пошту клієнта).

Стандарт варіант 7749 (за 14-20 місяців) в т. ч .:

  • 3200 – державний збір за подачу заявки на реєстрацію торгової марки за один клас товарів / послуг;
  • 3000 – послуги патентної фірми (аналіз пошуку Укрпатенту, оформлення і подача заявки, діловодство, вся переписка з Укрпатентом, контроль платежів);
  • 864 – офіційний попередній пошук Укрпатенту (по базах свідоцтв, заявок, міжнародних знаків в Україні);
  • 600 – збір за публікацію про зареєстровану тм;
  • 85 – мито за видачу свідоцтва на знак.

Експрес варіант реєстрації 14969 гривень

  • (за 8 місяців), в тому числі: всі необхідні платежі (пошук, збори, мита, послуги), пов’язані з швидкою реєстрацією тм.

Перелік документів

Для того щоб запатентувати (зареєструвати) торгову марку для горілки, вина необхідно надати:

1. Реквізити юридичної особи або паспортні дані фізичної особи;

2. Зображення (написання) тм, логотипу;

3. Інформація про те, для яких саме напоїв Ви використовуєте це найменування (бренді, віскі, вино, горілка, джин, коктейлі, лікери, настойки, наливки, ром, сидр і т.п.).

СУЧАСНА ЦІНА (ВАРТІСТЬ) РЕЄСТРАЦІЇ НАЗВИ, ТОРГОВОЇ МАРКИ, ЛОГО, БРЕНДУ

Безкоштовну консультацію з питання реєстрації назви, торгової марки для алкоголю Ви можете отримати в Києві за вказаними телефонами або по електронній пошті.

Рибалко Ігор, керівник відділу торговельних марок

brand@unite.ua

+ 38 067 44 700 26

+38 044 259 93 07

Сухарев Станіслав, патентний повірений України – питання по патентах, тм, авторське право

patent@unite.ua

+ 38 067 209 78 89

+38 044 259 83 05