В цьому напрямку інтеллектуальна власність поділяється на промислову власність та авторське право. До промислової власності належать: патенти на винаходи, корисні моделі, дизайн; комерційні назви. До авторського права відносяться твори науки, літератури та мистецтва (книги, музика, картини, комп’ютерні програми – практично все, що є результатом творчості людини).
Торгова марка (бренд) охороняється свідоцтвом про реєстрацію торгової марки. Назви будь-яких комерційних підприємств, установ, у тому числі банків можуть бути, і в більшості випадків є торговими марками.
Таким чином, у випадку з назвою банку або будь-якої іншої фінансової установи, підприємства, захистити таку назву можна і необхідно як торгову марку (бренд, сервісний знак).

РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ ДЛЯ БАНКУ АБО ФНАНСОВОЇ СИСТЕМИ ПРЯМО ЗАРАЗ. РЕЄСТРАЦІЯ ЛОГОТИПУ, БРЕНДУ.

Те саме можна сказати і про фінансові, платіжні системи – назви таких систем слід реєструвати як торгові марки.

Як правило, для придбання прав на логотип, назву фінансових компаній, систем, при оформленні заявки на реєстрацію використовують перелік послуг 36 класу міжнародної класифікації: «Послуги, пов’язані з банківськими та іншими фінансовими операціями, послуги фінансової оцінки, страхування та операції з нерухомим майном». Але завжди необхідно додатково докладно вивчити послуги конкретної фінансової установи, оскільки, наприклад, для «платіжних систем», швидше за все, необхідно вказувати і послуги «зв’язку, передачі даних», і можливе «комп’ютерне програмування». У цьому питанні рекомендуємо звертатися до досвідченого патентного повіреного України для ретельної класифікації послуг для торгової марки банку або фінансової / платіжної системи.

Слід також сказати про те, що назва банку та платіжної системи однієї бізнес – структури можуть відрізнятися значно або деякими елементами.

Якщо фінансова, платіжна система виконана у вигляді додатку, програмного забезпечення, то ці об’єкти є об’єктами авторського права і є сенс закріпити ці права шляхом їх державної реєстрації. Авторське право на комп’ютерні програми, які захищені в одній з країн Конвенцій по авторському праву (наприклад, в Україні), мають правову охорону в більшості країн світу (учасники Конвенцій).

ТОРГОВА МАРКА, РЕЄСТРАЦІЯ НАЗВИ БАНКУ, ФІНАНСОВОЇ, ПЛАТІЖНОЇ СИСТЕМИ. ЦІНА

Реєстрація торгової марки, бренду, назви банку, фінансової платформи, платіжної системи триває від 8 до 10 місяців за прискореною процедурою. У стандартному порядку процес реєстрації торгової марки триває від 14 до 18 місяців, мінімальна повна вартість усіх державних зборів та послуг становить від 9600 грн.

Реєстрація бренду діє та захищає торгову марку/бренд на території тієї країни, на якій Ви подали заявки на реєстрацію та в результаті експертизи отримали реєстраційне державне Свідоцтво.

Авторське право, реєстрація/патент на ПЗ, додаток для фінансової, платіжної системи.

Авторське право може захистити Вашу інтелектуальну власність фактично в усьому світі. Для реєстрації ПЗ – програмного забезпечення, додатків, фінансової або платіжної системи, сайту банку Вам необхідно:

  • Надати повні реквізити фірми;
  • Дані розробника (співробітника) програмного забезпечення, сайту;
  • Дату закінчення роботи над ПЗ;
  • Назва продукту (ПЗ);
  • Вихідний код програми, програмного забезпечення, сайту;
  • Інструкцію користувача програми (документ у вільній формі);
  • Скріншоти ПЗ.

На підставі Вашої інформації наша команда формує всі необхідні документи, виконує всі необхідні державні платежі та відповідно до законодавчих норм, оформляє та надсилає заяву та дані про програму на реєстрацію до Національного органу інтелектуальної власності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).

РЕЄСТРАЦІЯ АВТОРСЬКОГО ПРАВА ПРЯМО ЗАРАЗ

Таким чином, для банку, фінансової компанії, платіжної системи ми можемо рекомендувати та запропонувати:

  • реєстрацію торгової марки (назви);
  • Реєстрація авторського права на програмні продукти, веб-сайти, мобільні додатки

При необхідності, і при Вашому бажанні фахівці нашої професійно дадуть відповіді на всі Ваші запитання, і безкоштовно проведуть необхідні для Вас будь-які консультації.