Реєстрація авторських прав у багатьох випадках необхідна для вирішення спірних ситуацій з конкурентами, недоброзичливцями, для участі у тендерах, для підтвердження авторства тощо. Після отримання свідоцтва на реєстрацію авторських прав (патенту на креслення або комплект креслень), власник авторських прав може дозволяти або забороняти використовувати ці креслення при виробництві чогось. Крім того, власник має повне право самостійно розпоряджатися кресленнями як завгодно – продавати, дарувати, надавати для використання безкоштовно, рекламувати, і наприклад, розміщувати авторські (запатентовані) креслення на інтернет ресурсах, і, при необхідності, пред’являти претензії особам, які несумлінно використовують креслення, на підставі та чинного міжнародного та національного законодавства України, та на підставі Державного охоронного свідоцтва (патенту) на кресленні.

Придбання та захист прав на креслення здійснюється (в Україні) досить простим та не дорогим способом – державною реєстрацією авторських прав. Така процедура триває близько двох-трьох місяців, і ви отримуєте державне свідоцтво про охорону авторських прав.

РЕЄСТРАЦІЯ АВТОРСЬКОГО ПРАВА НА КРЕСЛЕННІ ДЛЯ ФІЗ. ОСОБИ

Вартість реєстрації залежить від кількості креслень (моделей, пристроїв, конструкцій, архітектурних планів тощо). Умовно, якщо Ви бажаєте захистити креслення одного об’єкта, який характеризується кількома кресленнями в різних ракурсах (наприклад, близько десяти), то ціна процедури може бути від 4000 гривень – за реєстрацію комплекту цих творів. У разі двох і більше об’єктів (за будь-якої розумної кількості зображень), вартість зросте на 500 гривень – за збірку креслень.

Для реєстрації Вам необхідно повідомити:

  • ПІБ Автора;
  • Дату закінчення роботи над кресленнями – день, місяць, рік;
  • Надати адресу автора чи співавторів;
  • Сплатити послуги патентної фірми та державні збори;
  • Підписати довіреність на подання Ваших інтересів Патентним повіреним України перед Укрпатентом;
  • Надати креслення в електронному вигляді (PDF, JPEG, будь-який інший формат, що читається стандартними програмами);
  • Повідомити назву для креслення або для збірки креслень.

Також існує процедура реєстрації авторських прав на ім’я юридичної особи. В цьому випадку процедура реєстрації авторських прав дещо ускладнюється (в Укрпатенті необхідно надати велику кількість документів), але за часом залишається такою самою, як реєстрація на ім’я фізичної особи – автора. Реєстрація авторського права на юридичну особу в контексті українського законодавства є «Службовим твором». Для реєстрації авторського права на компанію, цій юридичній особі необхідно оформити та підписати певні документи зі співробітником-автором, якому було поставлено завдання на розробку, створення креслень. Вартість реєстрації авторських прав на службовий твір на ім’я юридичної особи становить 6000 гривень.

РЕЄСТРАЦІЯ АВТОРСЬКОГО ПРАВА НА КРЕСЛЕННІ ДЛЯ ЮР. ОСОБИ

При необхідності, або при виникненні додаткових питань, фахівці нашої патентної фірми готові надати Вам безкоштовні консультації усні в телефонному режимі.