1. Ціна реєстрації назви Youtube каналу як торгової марки.
Україна – від 250 USD
Міжнародна – від 1180 CHF (ціна вказана за одну країну за Мадридською системою, кожна додаткова держава – від 150 швейцарських франків).
2. Навіщо реєструвати торгову марку за назвою Youtube каналу.
З метою запобігання різноманітним конфліктам, суперечкам навколо Ютуб-каналів, що стали популярними або, які ще не є популярними, з метою мінімізації спроб і можливостей незаконно заволодіти інформаційно-розважальним джерелом інформації, і так само з метою наявності правових інструментів та можливості запобігти несанкціонованому копіюванню назви та контенту рекомендуємо Вам:
– оформити та отримати реєстрацію торгової марки на назву Вашого проекту;
– оформити авторське право хоча б на ключовий контент, дизайн і концепцію Ютуб-каналу;
– регулярно документально фіксувати наявність майнових авторських прав на відео-контент, аудіо твори, тексти, лекції, інтерв’ю, стрими, які публікуються за допомогою Youtube.
Зареєстрована торгова марка (назва, логотип Ютуб-каналу) надає виняткові права:
– використовувати бренд самостійно у своїй комерційній та некомерційній діяльності;
– дозволяти або забороняти використовувати назву, логотип Вашого Ютуб-каналу іншим особам.
Майже те саме стосується і об’єктів авторського права – контенту, які розміщені та опубліковані на Вашому ресурсі (про це докладніше написано в іншій нашій статті).
Зареєстровану торгову марку (назву, логотип) можна:
– повністю передавати (продавати) іншим особам;
– передавати у спадок;
– надавати в оренду (за оплату або без оплати) ліцензію;
– оцінювати (монетизувати);
– включати до статутних фондів підприємств як нематеріальний актив;
– використовувати в рекламі, в доменних іменах, у діловій документації;
– на міжнародних торгових майданчиках (маректплейсах).
Державне свідоцтво України на знак для товарів та послуг надає право звертатися за захистом своїх інтересів до суду, антимонопольного комітету, поліції, а також до офіційних представництв будь-яких інтернет-сервісів (Google, Youtube, Facebook, Іnstagram, та інші).
Якщо назва, ім’я Вашого Ютуб-каналу офіційно не зареєстрована як торгова марка, то у разі неправомірного використання цієї назви, логотипу іншими особами (або використання схожого до ступеня змішування позначення), будь-які звернення до вищевказаних установ та сервісів з вимогою «припинити порушення авторських прав » – Некорисні і безпідставні.
3. Як отримати державну реєстрацію назви Ютуб каналу.
Однією з головних умов успішної реєстрації торгової марки є її унікальність. Назва (і логотип, якщо він є) має бути максимально оригінальною. Це може бути частина імені, прізвища, псевдоніма власника, автора. Або будь-які інші слова, словосполучення, літери, цифри.
Для реєстрації бренду дозволяється використовувати будь-яку мову.
Відповідно до законодавства, українська торгова марка не може містити:
– державні символи України;
– назви держав, міжнародних організацій;
– державні нагороди;
– Релігійні символи та поняття;
– комуністичні, нацистські, російські символи, і навіть елементи порнографічного і нецензурного характеру.
Торговельною маркою може володіти фізична, юридична особа чи група осіб, резиденти та нерезиденти України.
Перед оформленням документів для подання до патентного відомства ми настійно рекомендуємо здійснювати пошук, дослідження вже існуючих торгових марок для виявлення можливих тотожних чи схожих позначень, які можуть належати іншим людям, компаніям. Таке дослідження необхідне, як мінімум, на тій території, де планується використовувати проект.
Для початку процедури реєстрації торгової марки необхідно оформити заявку встановленої форми, сплатити державний збір, направити комплект документів до державного патентного відомства. Далі протягом 18-24 місяців патентні експерти здійснять три етапи експертизи Вашої ТМ, і про результати цих експертиз Вам повідомлятимуть за тією адресою, яку Ви вкажете. Наприкінці процедури, у разі успішної експертизи, Ви отримаєте Свідоцтво про реєстрацію – яке підтверджує Ваші виняткові права на Ваш логотип, бренд, назву. У разі неуспішної експертизи, Вам надішлють попередню відмову із зазначенням причин неможливості зареєструвати торгову марку, на яку Ви маєте право та повинні апелювати.
Щоб мінімізувати час, фінанси та максимально збільшити ймовірність успішної та правильної реєстрації торгової марки – звертайтеся до професіоналів – патентних повірених, до компаній, що працюють в галузі інтелектуальної власності!
4. Територія та термін дії торгової марки для Youtube.
Будь-яка торгова марка має «територіальність». Світових торгових марок немає. Наприклад, знак зареєстрований лише в Україні «не діє» в Європі, як і trademark Євросоюзу не діє в Україні.
Рекомендуємо оформлювати права на бренд, як мінімум у тій країні, на аудиторію якої спрямований Ваш Ютуб проект. Якщо це кілька країн, то радимо отримати права хоча б у державі Вашого громадянства чи резидентури, наприклад, в Україні.
Термін дії торгової марки у більшості країн та регіонів – 10 років із правом продовження. Є винятки, наприклад, у США – п’ять років.
РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ – ПОСЛУГИ
5. Контакти та консультації
• +38 (067) 44-700-26; e-mail: brand@unite.com.ua
РИБАЛКО Ігор Володимирович, спеціаліст з інтелектуальної власності,
Начальник відділу торгових марок та комерційних найменувань патентної фірми «Єдність».
• +38 (068) 160-11-61;
e-mail: roma.unite@gmail.com
СУХАРЕВ Роман Станіславович, спеціаліст з інтелектуальної власності.